مایکروسافت در حال کار برروی کنترلری برای تلفن‌های هوشمند است

0
530
مایکروسافت در حال کار برروی کنترلری برای تلفن‌های هوشمند است

اخیرا جزئیاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد مایکروسافت (Microsoft) در حال کار برروی کنترلری برای تلفن‌های هوشمند و تبلت‌‌‌ها است.

بنابر اطلاعات به دست آمده از وب‌سایت Windows Central، این کنترلر‌ها با برطرف کردن محدودیت‌های موجود در صفحه‌ی نمایش برخی از تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، تجربه‌ای به مانند یک کنسول نینتندو سوییچ را برای بازی‌بازان فراهم خواهند کرد.

به فراگیر شدن تلفن‌های هوشند و تبلت‌ها، شاهد گسترش بازی‌ها برروی آن‌ها هستیم. همان‌طور که انتظار می‌رود، بازی‌های محبوب برروی این پلتفرم‌ها برروی تعامل با صفحه‌ی لمسی تمرکز دارند. با این حال بازی‌های کمی با تلفن‌های هوشمند سازگار هستند [عدم سازگاری و هماهنگی با صفحه‌ی لمسی]. البته آن دست از تلفن‌های هوشند که برای بازی طراحی شده‌اند، برای مقابله با این مشکل به کنترلرهای فیزیکی روی آورده‌اند. درست به مانند آن‌چه که در نینتندو سوییچ دیده‌ایم. موفقیت نینتندو سوییچ باعث توجه هرچه بیشتر به این بخش شد. برخی از محصولات ارزان قیمت این امکان را فراهم می‌کنند تا با استفاده از کنترلر‌های فیزیکی به تجربه‌ی عناوین مختلف بپردازیم.

می‌توانید در قسمت زیر به مشاهده تصویر منتشر شده بپردازید. همان‌طور که می‌بینید، این کنترلر شباهت بسیاری با کنترلر ایکس‌باکس وان داشته و به مانند کنترلر نینتندو سوییچ، امکان جداسازی آن‌ها نیز وجود دارد. باید در نظر داشت که این تصویر مربوط به “نمونه‌های اولیه” است. پس در واقع این امکان وجود دارد که هیچ‌گاه شاهد عرضه‌ی این کنترلر از سوی مایکروسافت نباشیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید