معرفی بازی Hearthstone

0
577
معرفی بازی Hearthstone
معرفی بازی Hearthstone
کانال تلگرام سورنا
کانال تلگرام سورنا

معرفی بازی Hearthstone

معرفی بازی Hearthstone
معرفی بازی Hearthstone

معرفی بازی Hearthstone بازی Hearthstone از ساخته های شرکت Blizzard Entertainment است که در سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. بازی به سبک کلسیون کارت است. هر کدام از کارت ها دارای یک قابلیت خاص و بر اساس شخصیت های موجود در داستان Warcraft هستند. این بازی بعنوان نسخه دیجیتال و آنلاین بازی های کارتی Warcraft که در سالهای قبل توسط این شرکت تولید شده، منتشر شد. این بازی امتیاز ۱۰/۱۰ را از Eurogamer کسب نموده است.

روند بازی به صورت نوبتی بین دو رقیب با دو دسته کارت ۳۰ عددی (Deck) به همراه یک قهرمان دارای توانایی خاص که از قبل توسط بازیکنان انتخاب شده، دنبال می شود. بازیکنان با استفاده از Mana crystals که به صورت تک تک در هر نوبت از بازی به تعداد آنها اضافه شده و در نهایت به ۱۰ عدد می رسد، باید بتوانند با استفاده از کارت های خود که هر کدام مقدار مشخصی از (Mana crystal) را مصرف میکنند،

اقدام به حمله به قهرمان حریف و یا دفاع از قهرمان خود بپردازند که این امر باعث می شود این بازی دارای بعد استراتژیک خاصی گردد. برد در هر بازی با پاداش طلا و تجربه که سبب افزایش لول قهرمان شما می شود، همراه است. از طلای درون بازی می توان جهت خرید پک های کارت که با هر Expansion به تعداد و تنوع آن ها اضافه می شود استفاده نمود، تا بازیکنان با جمع آوری کارت های مورد نیاز خود بتوانند بهترین Deck را برای رویارویی با حریفان خود داشته باشند.

پک های جدید که به اصطلاح در هر Expansion عرضه می شوند را می توان با طلای درون بازی یا پرداخت از طریق Battle.net خریداری نمود. شما با بازی در هر Expansion میتوانید به جمع آوری کارت های جدید از طریق Dungeon farm بپردازید.

Hearthstone را می توان به عنوان یک بازی جهت سرگرمی و تفریح و هم بعنوان یک بازی استراتژیک بسیار مهیج برای کسانی که طرفدار این سبک از بازی هستند محسوب کرد. این بازی شامل استراتژی های مختلف است که با عنوان META درهر پچ از بازی توسط بازیکنان برتر تولید و استفاده می شوند . نام چند مورد از این استراتژی ها که در پچ کنونی به عنوان META شناخته می شوند:

Murloc Paladin
Aggro prince tempo Rogue
Spiteful summoner Priest
Warlock Zoo
Aggro token Druid

 

این دک ها و تعدادی دیگر، در حال حاضر دارای بیشترین آمار برد در بازی هستند. اما لازم به ذکر است که شانس هم در این آمار نقش خود را بازی می کند چرا که شما بعنوان بازی کن کنترلی بر روی کارت بعدی که از دک بیرون می آید کنترلی ندارید، مگر در مواقع خاص که با استفاده از دیگر کارت ها می توانید تغییر جزئی اما مهم در این روند داشته باشید.

مثلا با یکی از کارت های کلاس Hunter می توانید از بین ۳ کارت که برای شما به نمایش در می آید یکی را نسبت به نیازتان انتخاب کنید و ۲ کارت دیگر به دک شما برگردانده می شوند تا در ادامه بازی به صورت شانسی در اختیار شما قرار گیرند. برای اینکه بازی بیش از اندازه طولانی نشود طراحان بازی نکاتی را در نظر گرفته اند که شما را مجبور می کند که هرچه سریعتر برای حمله و نابودی حریف خود اقدام نمایید.

مثلا شما نمی توانید بیشتر از ۱۰ کارت در دست قهرمان خود داشته باشید چون در شروع هر راند کارتی از دک به صورت شانسی برای شما خارج می شود که در صورت پر بودن ظرفیت کارت دست شما کارت نابود می شود و شما ممکن است یکی از کلیدی ترین کارت های خود را از دست بدهید.

نکته دیگر Fatigue است که هر کدام از بازیکنان بعد از خارج شدن آخرین کارت از دکشان در شروع راند بعد با آن مواجه می شوند. Fatigue کارتی پوچ است که هر بار که از دک شما خارج می شود یک Damage بیشتر از دفعه قبل از ۳۰ Heath شما کم میکند و این روند تا جایی ادامه پیدا میکند تا قهرمان شما نابود شود.

این بازی با اینکه در نگاه اول شاید یک بازی کارتی ساده به نظر برسد اما در مسابقات برتر دنیا دارای جایگاه مهمی است و مسابقات و رویدادهای مهمی را شامل می شود. از مهمترین این رویداد ها می توان به ESL ، Blizzcon (رویدادی که سالانه توسط خود شرکت Blizzard Entertainment برگذار می شود) و مسابقات WESG اشاره کرد که ایران نیز در این مسابقات دارای نماینده و پرچم دار در رشته Hearthstone است.

بیشترین جایزه ای که تا به امروز برای نفر اول مسابقات Hearthstone در نظر گرفته شده است، مبلغ ۲۵۰,۰۰۰.۰۰ دلار آمریکا است که خود در مقایسه با عمر بازی و تک بازیکن بودن آن مبلغ بسیار قابل توجهی است.

بیشترین درآمد حاصل از این رشته در سطح جهانی متعلق به کشور چین به مبلغ ۲,۴۳۹,۱۰۲ دلار و پس از آن در رده دوم و سوم به ترتیب ایالات متحده آمریکا و جمهوری کره قرار دارند. در پایان لیست رده بندی جهانی و برترین بازیکنان در رشته Hearthstone به شرح ذیل است. رده بندی زیر مربوط به جایگاه فعلی بازیکنان از نظر کسب عنوان در ماه های اخیر است. این لیست بر اساس اطلاعات سایت گوسوگیمرز در اختیار شما قرار گرفته است:

Muzzy با در آمد ۴۹,۸۷۱ دلار از کشور آمریکا
StanCifka با درآمد ۶۴,۰۹۶ دلار از جمهوری چک
Hoej با درآمد ۱۲۷,۶۲۰ دلار از کشور دانمارک
Pavel با درآمد ۳۳۴,۰۴۸ دلار کشور روسیه
Orange با کسب ۱۹۹,۸۴۵ از کشور سوئد

 

معرفی بازی Hearthstone
معرفی بازی Hearthstone
لیست بعدی مربوط به بهترینهای آسیا در رشته Hearthstone است:

 

Surrender با کسب ۱۲۲,۸۸۱ دلار از جمهوری کره
Kranich با کسب ۶۴,۵۳۵ دلار از جمهوری کره
Virtual با کسب ۲۰,۰۰۰ دلار از تایوان
Flurry با کسب ۴۰,۲۳۰ دلار از جمهوری کره
Tom60229 با کسب ۸۹,۸۲۱ دلار از تایوان

 

 

نکته قابل تامل در این رده بندی این است که کشور ما ایران هیچ جایگاهی در رده بندی جهانی و منقطه ای در این رشته کسب نکرده است!

منبع : سایت گیم پلاس

معرفی بازی Hearthstone معرفی بازی Hearthstone  معرفی بازی Hearthstone معرفی بازی Hearthstone معرفی بازی Hearthstone معرفی بازی Hearthstone معرفی بازی Hearthstone
کانال تلگرام سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید