میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ به ۸۶ میلیون دستگاه رسید

0
393

شرکت سونی به تازگی و درجریان گزارش مالی سه ماهه‌ی دوم سال مالی ۲۰۱۸ اعلام کرد که میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ به ۸۶٫۱ میلیون دستگاه رسیده و این شرکت پیش‌بینی می‌کند این میزان تا پایان سال مالی ۲۰۱۸ به ۱۰۰ میلیون دستگاه برسد که آماری شگفت انگیز خواهد بود.

بدون شک شرکت سونی را می‌توان برنده‌ی نسل هشتم دانست. به دلیل عرضه‌ی بازی‌‌ها و یا محتویات انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴، میزان فروش این دستگاه در نسل هشتم افزایش چشم‌‌گیری داشت. به تازگی شرکت سونی گزارش مالی سه‌ماهه‌ی دوم سال مالی ۲۰۱۸ را منتشر کرده و طی این گزارش مشخص شد که میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ به ۸۶٫۱ میلیون دستگاه رسیده است. البته شرکت سونی در سه ماهه‌‌ی دوم سال مالی ۲۰۱۸ تنها ۳٫۹ میلیون دستگاه کنسول پلی‌استیشن ۴ به فروش رسانده که ۰٫۳ میلیون نسبت به همین زمان در سال مالی ۲۰۱۷ کاهش یافته است.

حال با توجه به اینکه میزان فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ در سال مالی ۲۰۱۸ به ۱۰۰ میلون دستگاه نزدیک شده است، شرکت سونی نیز در برنامه‌های خود تجدید نظر و پیش بینی کرده که تا پایان سال مالی ۲۰۱۸ به جای ۱۷ میلیون، ۱۷٫۵ میلیون دستگاه از کنسول پلی‌استیشن ۴ به فروش خواهد رساند. تحولات ارز، افزایش کاربران پلی‌استیشن پلاس و افزایش فروش بازی‌های شرکت سونی از جمله عواملی هستند که احتمالا تاثیر بسزایی در این موضوع دارند.

تعداد کاربران پلی‌استیشن پلاس شرکت سونی در سه ماهه‌ی دوم سال مالی ۲۰۱۸ به ۳۴٫۳ میلیون نفر رسیده و نسبت به همین زمان در سال گذشته ۶٫۲ میلیون نفر افزایش یافته است. حتی به گفته‌ی شرکت سونی میزان فروش بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ۴ با افزایش ۵٫۴ میلیونی روبرو شده و در مجموع ۷۵٫۱ میلیون نسخه از بازی‌های این کنسول در سه‌ ماهه‌ی دوم سال مالی ۲۰۱۸ به فروش رفته که سهم بازی‌های دیجیتالی نیز ۲۸ درصد از کل فروش است.

علیرغم اینکه شایعات بسیاری در ارتباط با کنسول‌های نسل آینده شرکت سونی شنیده می‌شود اما به نظر‌ می‌رسد نسل هشتم هنوز هم برای سونی سود هنگفتی به دنبال دارد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید