ویندوز۷ خیلی سریع‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت از رده خارج خواهد شد

0
376
ویندوز7 خیلی سریع‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت از رده خارج خواهد شد
ویندوز7 خیلی سریع‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت از رده خارج خواهد شد
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

ویندوز۷ خیلی سریع‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت از رده خارج خواهد شد

ویندوز7 خیلی سریع‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت از رده خارج خواهد شدhttp://www.gnsorena.ir/

طبق گزارش یک شرکت آماری، سهم بازار ویندوز۷ خیلی سریع‌تر از چیزی که انتظار می‌رفت رو به افول است و از زمان انتشار آن تا به امروز اولین باری است که این سیستم عامل تنها کمتر از نیم میلیون کاربر دارد.
طبق گفته‌ی NetMarketShare گفته که آبان ماه امسال در بین بازار کامپیوترهای دسکتاپ سهم بازار ویندوز۷ از ۳.۵% کاهش داشته و به ۴۳.۱۲% رسیده است.

در حال حاضر سهم بازار ویندوز۱۰ ۳۱.۹۵% است.
دربین آمارهای این شرکت که تنها نسخه‌های ویندوز را بررسی می‌کند ویندوز۷، ۴۸.۸% درصد سهم بازار دارد که نسبت به ماه گذشته ۲.۶% کاهش داشته است.

NetMarketShare سیستم عامل‌های دسکتاپ دستگاه‌های کاربرانی که به این سایت سرمی‌زدند را در تحقیقات خود لحاظ کرد. جالب اینجاست که بعضی از این کاربران وب انسان‌های واقعی نبودند بلکه روبات بودند. روبات‌ها کاربران تقلبی هستند. آن‌ها قطعه‌ای نرم افزاری هستند که برای مصرف ترافیک تظاهر به انسان بودن می‌کنند.

پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز 7 به پایان رسید؛ نگاهی دوباره به این سیستم‌عامل | دیجی‌کالا مگ

فراگیر شدن روبات‌ها

NetMarketShare می‌گوید که ترافیک روبات‌ها در چند ماه اخیر افزایش داشته، این شرکت می‌گوید که ناچار شده است تحقیقات خود را دوباره انجام دهد تا با نادیده گرفتن این روبات‌ها به یک نتیجه‌ی صحیح برسد.
این شرکت تحلیلی اعلام کرد که روبات‌ها می‌توانند باعت تحریف داده‌ها شوند. چرا که حتی در بعضی مواقع دیده شده که برای مثال ترافیک یک کشور بزرگ تقریباً به طور کامل روبات بوده است. در کشورهای دیگر کلاهبرداران تبلیغاتی ترافیک جعل می‌کنند تا کلیک‌های با ارزش تولید کنند.

این شرکت دوباره تحقیقات خود را انجام داده و نتایج جدید نشان می‌دهد که میزان استفاده از ویندوز۷ کاهش داشته است، چرا که این سیستم عامل بیش از سایر سیستم عامل‌ها برای ترافیک روباتی استفاده می‌شود (ویندوز۷ محبوب‌ترین سیستم عامل است و مخفی کردن ترافیک تقلبی در بین یک جمعیت بسیار زیاد کمتر شک برانگیز است).

تحقیقات جدید  NetMarketShare نشان می‌دهد که نتایجی که آمارها تا به حال نشان می‌داده واقعی نبوده است.
برای مثال در مهر ماه سهم بازار ویندوز۷ ۴۳% بود که ۳.۶% کمتر از زمانی است که روبات‌ها نیز به عنوان ترافیک انسانی درنظر گرفته می‌شدند.

به طور خلاصه تا به حال میزان محبوبیت ویندوز۷ به خاطر این روبات‌ها زیادتر از حد واقعی در نظر گرفته می‌شده و به نظر می‌رسد که ویندوز۱۰ کم کم دارد جای این نسخه را می‌گیرد. این خبر به نفع مایکروسافت است.
طبق گزارش NetMarketShare هم اکنون ویندوز۱۰ تنها ۱۰% از ویندوز۷ عقب‌تر است و این تفاوت احتمالاً به زودی کمتر نیز خواهد شد.

کانال رسمی گیمنت سورنا

ویندوز۷
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید