پرفروش‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن ویتا در آمریکا

0
563
پرفروش‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن ویتا در آمریکا

گروه NPD به تازگی لیست پرفروش‌ترین بازی‌های کنسول پلی‌استیشن ویتا در آمریکا را منتشر کرده است که دلیل شکست این کنسول و پایان پشتیبانی شرکت سونی را فاش می‌کند.

صدرنشین این لیست و پرفروش‌ترین بازی کنسول دستی سونی، بازی Uncharted: Golden Abyss است. پس از آن، بازی ناامید کننده‌ی Call of Duty: Black Ops Declassified قرار گرفته است و در ادامه بازی Assassin’s Creed III: Liberation دیده می‌شود که در بهترین حالت، یک عنوان متوسط است. بازی‌هایی مانند Mortal Kombat و LittleBigPlanet PS Vita دیگر حاضرین این لیست هستند. این در حالی است که ساخته‌ی تحسین شده‌ی اتلوس (Atlus) و یکی از بهترین عناوین این کنسول در رتبه‌ی هشتم جای گرفته است. البته باید یادآور شویم که فروش دیجیتالی این بازی محاسبه نشده است. در نهایت، بازی نه چندان بیاد ماندنی Unit 13 آخرین عنوان این لیست است.

  1. Uncharted: Golden Abyss
  2. Call of Duty: Black Ops Declassified
  3. Assassin’s Creed III: Liberation
  4. Mortal Kombat
  5. LittleBigPlanet PS Vita
  6. Need for Speed: Most Wanted
  7. Killzone: Mercenary
  8. Persona 4 Golden *
  9. Ultimate Marvel vs Capcom 3
  10. Unit 13

*: بدون احتساب فروش دیجیتالی

می‌خواهید بدانید که معنی این لیست چیست؟ اول از هر چیز، عمر اصلی کنسول دستی ویتا پس از سال ۲۰۱۳ رسماً به پایان رسیده بود؛ چراکه بازی عالی Killzone: Mercenary تنها عنوان منتشر شده‌ی خارج از سال ۲۰۱۲ بوده که وارد این لیست شده است. طبق گفته‌ی ZhugeEx، تحلیلگر صنعت بازی‌های ویدئویی و مدیر انجمن ResetEra، مجموع فروش تمامی بازی‌های لیست شده تقریباً برابر با فروش ماه اول بازی Spider-Man در آمریکا است.

شاید بگوئید که استفاده از کارت‌های حافظه‌ی ارزان‌تر، بازاریابی بهتر و بازی‌های انحصاری بیشتر می‌توانستند تا سرنوشت این کنسول را تغییر دهند. اما کافی است تا به این لیست نگاهی بیاندازید. به نظر می‌رسد که شرکت سونی حق داشت تا به پشتیبانی از ویتا پایان دهد.

البته باید اعلام کنیم که ویتا طرفداران بسیاری دارد و خوشبختانه توسعه دهندگان بازی‌های مستقل و برخی از استودیو‌های ژاپنی هنوز هم عناوین خود را برروی این کنسول دوست داشتنی عرضه می‌کنند.

نظر شما چیست؟ آیا سونی می‌توانست ویتا را نجات دهد؟

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید