چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵

0
73
کانال تلگرام سورنا

چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵ . هر چند عمر باتری دسته کنسول پلی‌استیشن ۵ یا همان DualSense نسبت به DualShock 4 بهبود یافته است، اما بازهم این امکان وجود دارد که در وسط یک لحظه حساس، باتری کنترلر شما تمام شود. به همین دلیل در ادامه قصد داریم که نگاهی به راه‌کارهای افزایش عمر باتری دسته پلی استیشن ۵ بیندازیم.چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵

۱. دسته را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که به‌صورت خودکار، خاموش شود

اگر کنسول خود را به هر دلیلی چندین ساعت بدون استفاده روشن نگه داشته و بنابراین دسته شما نیز همین‌طور روشن باشد، آنگاه این موضوع باعث می‌شود که باتری کنترلر شما نیز زودتر خالی شود. جهت مقابله با چنین موضوعی بهتر است که تایمری را برای دسته کنسول خود، تنظیم کنید. بدین ترتیب پس از طی شدن زمان تعیین شده، اگر همچنان از دسته خود استفاده نکنید، آنگاه به‌صورت خودکار، خاموش خواهد شد.

در منوی اصلی پلی‌استیشن ۵ خود باید به “Settings > System > Power Saving” بروید. در اینجا گزینه “Set Time Until Controllers Turn Off” را مشاهده می‌کنید. با انتخاب این گزینه می‌توانید از میان “After 10 Minutes ،۳۰ Minutes ،۶۰ Minutes و یا Off، به انتخاب بپردازید.

چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن 5
چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵

اگر برای مدتی از دسته کنسول خود استفاده نمی‌کنید، آنگاه دلیلی نیز وجود ندارد که کنترلر شما همچنان روشن باشد. بدین ترتیب با استفاده از این گزینه می‌توانید عمر باتری دسته خود را افزایش دهید.

۲. خاموش کردن دستی کنترلر

یکی از ساده‌ترین راه‌کارها جهت افزایش عمر باتری دسته پلی استیشن ۵ شما می‌تواند خاموش کردن دستی آن باشد. در هر صورت بهتر است که به جای صبر کردن برای خاموش شدن خودکار، خودتان سریعا این کار را انجام دهید. اگر می‌خواهید که با استفاده از کنسول خود، به تماشای ویدیو پرداخته و یا اینکه مشغول تماشای یک کات‌سین طولانی هستید، آنگاه این گزینه می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد.

جهت خاموش کردن دستی دسته پلی‌استیشن ۵ باید کلید “PS” را بر روی کنترلر فشار داده تا منوی مربوطه در مقابل شما ظاهر شود. به سمت راست اسکرول کرده و سپس “Accessories” را (که آیکون کنترلر را به همراه وضعیت فعلی باتری آن نشان می‌دهد) برگزینید. در منوی ظاهر شده باید “Wireless Controller” و سپس “Turn Off” را انتخاب کنید.

چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن 5
چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵

بدین ترتیب دسته کنسول شما خاموش شده و تا زمانی که کلید “PS” را بر روی آن فشار ندهید، روشن نخواهد شد. اگر هم حوصله کار با منوی یاد شده را ندارید، آنگاه می‌توانید با نگه داشتن کلید “PS” به مدت ۱۰ ثانیه، همین کار را انجام دهید.

۳. عملکردهای استفاده کننده از باتری را کاهش دهید

کنترلر DualSense عملکردهایی دارد که می‌توانند مصرف باتری را افزایش دهند. با غیرفعال کردن این ویژگی‌ها، نباید انتظار داشته باشید که عمر باتری دسته شما، افزایش چشمگیری پیدا کند. اگر از آن‌هایی هستید که عمر باتری را بر ویژگی‌های تفننی کنترلر ترجیح می‌دهید، پس این روش نیز می‌تواند کمی عمر باتری دسته کنسول شما را افزایش دهد. به “Settings > Accessories > Controllers” رفته و اقدامات زیر را انجام دهید:

  • “Brightness of Controller Indicators” را بر روی “Dim” قرار دهید. این کار باعث می‌شود که نورهای موجود بر روی کنترلر شما، ضعیف‌تر شوند. در مواردی همانند نیاز برای کار با دوربین، این نورها به‌صورت خودکار، روشن‌تر خواهند شد.
  • “Vibration Intensity” را بر روی “Weak” و یا “Off” قرار دهید. شاید بازخورد لمسی دسته پلی‌استیشن ۵ بتواند صداهایی همانند غرش‌‎ها را واقعی‌تر جلوه دهد، اما در هر صورت، مصرف باتری بالایی نیز دارد. اگر چندان به این ویژگی اهمیت نمی‌دهید، آنگاه غیرفعال کردن آن می‌تواند منجر به افزایش عمر باتری دسته شما شود.
  • “Trigger Effect Intensity” را غیرفعال کنید. این ویژگی نیز یکی از مواردی بوده که در صورت فعال بودن و بسته به وضعیت شما در بازی‌ها، می‌تواند مقدار مقاومت کلیدهای “L2” و “R2” را تغییر دهد. اگر چندان به این ویژگی اهمیت نمی‌دهید آنگاه غیرفعال کردن آن می‌تواند عمر باتری کنترلر شما را افزایش دهد.
  • اسلایدر “(Volume (Speaker for Controller را بر روی مقدار پایینی قرار دهید. بدین ترتیب، حجم صدای خروجی اسپیکر کنترلر شما کاهش می‌یابد و بنابراین می‌توانید در مصرف باتری، صرفه‌جویی کنید.
چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن 5
چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵

۴. یک کابل شارژ با طول بیشتر خریداری کنید

اگر با رعایت موارد بالا بازهم از عمر باتری دسته خود راضی نبودید، آنگاه شاید بهتر باشد که یک کابل شارژ با طول بیشتر خریداری کنید. بدین ترتیب اگر فاصله شما از کنسول زیاد بوده و با کمبود باتری مواجه شوید، آنگاه می‌توانید با استفاده از این کابل، کنترلر خود را شارژ کرده و به بازی کردن ادامه دهید. با این اوصاف دیگر جهت شارژ کردن دسته خود، نیاز ندارید که به کنسول نزدیک‌تر شوید.

چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن 5
چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵

اگر اکثر اوقات در حین شارژ کردن از دسته خود استفاده می‌کنید، آنگاه باید به صفحه “Controllers” موجود در بالا رفته و “Communication Method” را به “Use USB Cable” تغییر دهید. بدین ترتیب دسته شما در هنگام اتصال به کابل شارژ، جهت ارتباطات خود به جای بلوتوث، از کابل استفاده می‌کند.

کنترلر خود را شارژ شده نگه دارید

در بالا سعی کردیم که به راه‌کارهای افزایش عمر باتری دسته پلی‌استیشن ۵ بپردازیم. به جای خرید یک دسته جدید و تعویض دسته‌ها در هنگام تمام شدن باتری، می‌توانید با استفاده از این گزینه‌ها، عمر باتری کنترلر خود را افزایش دهید. فراموش نکنید که اگر بخواهید بازی‌های پلی‌استیشن ۴ را بر روی پلی‌استیشن ۵ خود اجرا کنید، آنگاه می‌توانید از دسته کنسول نسل هشتمی خود نیز استفاده کنید. به هر حال این نیز یکی دیگر از راه‌کارهای افزایش عمر باتری کنترلر DualSense شما است.

چگونگی افزایش عمر باتری دسته‌ پلی استیشن ۵
کانال تلگرام سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید