۱۹ چیز خارق‌العاده‌ای که از نمایش فیفا ۱۹ در E3 2018 فهمیدیم

0
433
۱۹ چیز خارق‌العاده‌ای که از نمایش فیفا ۱۹ در E3 2018 فهمیدیم
کانال تلگرام سورنا
کانال تلگرام سورنا

فیفا ۱۹ بالاخره رسما معرفی شد. اکنون اولین تریلر از این بازی را در کنفرانس الکترونیک آرتز در E3 2018 دیده‌ایم و تاریخ انتشار این بازی را هم می‌دانیم. همچنین، می‌دانیم که در این بازی برای اولین بار حقوق رسمی لیگ قهرمانان اروپا در اختیار فیفا قرار گرفته است و این دوره PES این حقوق را از دست داده و کونامی برای جبران مافات برنامه‌هایی دارد. با این حال، چیزهایی هستند که از فیفا ۱۹ ممکن است ندانید. در ادامه ۱۹ چیز خارق‌العاده‌ای که از نمایش فیفا ۱۹ در E3 2018 فهمیدیم را با هم مرور می‌کنیم.

همان‌طور که انتظار دارید، بازی بسیار به فیفا ۱۸ شباهت دارد و با این حال با روش‌های خود سعی می‌کند متفاوت و کامل‌تر به نظر برسد. راه‌هایی که فیفا برای ایجاد تغییر انتخاب کرده، ممکن است بسیار جزئی به نظر برسند اما با توجه به پیشنیه‌ی کیفی این مجموعه بازی، و کیفیتی که بازی فیفا ۱۸ از خود نشان داده، این موضوع قابل درک است.

تیری در تاریکی

حالا می‌توانید با فشار دادن دایره یا B (کلید شوت در تنظیمات کلاسیک دسته) برای دومین بار، به محض برخورد توپ با پای بازیکن توپ را به طرز هنرمندانه‌ای وارد دروازه کنید. زمان این کار را درست تشخیص دهید و به همین سادگی توپ را در کنج دروازه به تور بچسبانید. در زمان‌بندی اشتباه کنید و توپ را به ردیف آخر تماشاچیان بفرستید.

ضربه دروازه ناگهانی

اگر شما از آن دسته از بازی‌کنندگان فیفا باشید که علاقه به شروع بازی از زمین خود را دارید، این ویژگی مخصوص شما است. می‌دانید که وقتی کنار دوست خود نشسته‌اید و بازی می‌کنید، او می‌تواند با چرخش دوربین موقع شروع بازی از کنار دروازه، بفهمد می‌خواهید به کدام یک از بازیکنان خود در خط دفاعی پاس دهید و به راحتی توپ را از چنگتان در بیاورد. حالا در فیفا ۱۹ چرخاندن آنالوگ استیک کنترلر، به چرخیدن دوربین منجر نمی‌شود و می‌توانید با خیال راحت هر چقدر که دلتان می‌خواهد سبک بازی بارسلونا و منچستر سیتی را تقلید کنید.

نشانه‌ی بازیکن دوم

یکی از بهبودهای کوچک PES 2018 یک نشانه‌گر خاکستری بالای سر بازیکنِ انتخابی بعدی شما هنگام دفاع بود. چنین چیزی به شما امکان می‌دهد که بازیکن دوم خود را بشناسید و بدانید که کدام مدافع تیمتان در قرار است پرس کنید و با عوض کردن بازیکن کدام قسمت از زمین بازی را در اختیار خواهید داشت. الکترونیک آرتز این حرکت را هوشمندانه کپی کرده و به یکی از ۱۹ چیز خارق‌العاده‌ای که از نمایش فیفا ۱۹ در E3 2018 فهمیدیم تبدیل کرده است.

الگوهای دویدن

حالا می‌توانید به مدافعین آخر تیم خود بفهمانید که هنگام حمله چه دویدنی را پی بگیرند. به قسمت دستورات بازیکن‌های خود در مدیریت تیم بروید و می‌بینید که گزینه‌های دویدن به سمت کناره‌ها و اورلپ و یا ماندن در میانه‌ی میدان برای مدافعین میانی اضافه شده‌اند.

جای‌گیری تدافعی

یکی دیگر از گزینه‌های جدید اضافه شده به دستورات بازیکن‌ها، دستور دادن به هافبک‌های میانی برای مهار بال‌ها یا میانه‌ی میدان است.

جادوی نقشه‌ی کوچک

مینی-مپ بازی یکی از بهترین امکانات بازی‌های فوتبال است که به شما و بازیکن‌های حرفه‌ای امکان تشخیص جای‌گیری همه‌ی یارها در یک نگاه را می‌دهد. حالا برای این‌که تشخیص بازیکن خودی از غیر خودی آسان‌تر شود، بازیکن‌های یکی از تیم‌ها با علامت مثلث در این نقشه نشان داده می‌شوند.

تیم دیگر همچنان دایره‌ای خواهد بود.

از پیش برنامه‌ریزی کنید

برنامه‌ریزی برای طول بازی در فیفا ۱۹ آسان‌تر از گذشته شده است، و شما می‌توانید در ابتدای بازی برای کل مسابقه نقشه‌های خود را از پیش آماده کنید. شما می‌توانید چند نقشه برای بازی داشته باشید و در صورت لزوم هر کدام از آن‌ها را اجرایی کنید.

وقتی برنامه‌ریزی شما انجام شد، به راحتی با استفاده از کلیدهای جهت روی کنترلر می‌توانید بین آن‌ها یکی را در جریان بازی انتخاب کنید. متاسفانه این یعنی دیگر خبری از گزینه‌های «همه به سوی حمله» تا «پارک اتوبوس» در فیفا ۱۹ در جریان بازی قابل دسترسی نیست.

گزارشگرهای جدید

الکترونیک آرتز فقط لوگوی لیگ قهرمانان اروپا را در اختیار نگرفته است و علاوه بر بازی‌های این لیگ جذاب اروپایی، زوج محبوب گزارشگرها را نیز به خدمت گرفته است. دِرِک ری، و لی دیکسون، گزارش‌های مهیج خود برای شب‌های پر ستاره‌ی اروپایی را در فیفا ۱۹ ارائه خواهد داد تا علاوه بر زوج همیشگی مارتین تایلر و الن اسمیت از گزارش‌های دیگری هم بهره‌مند شوید.

لیگ اروپا

این خبر زیر سایه‌ی لیگ قهرمانان ماند و هیجان کافی برای آن نشان داده نشد، اما این بخش از فوتبال حرفه‌ای اروپا هم در فیفا ۱۹ به طور رسمی قرار گرفته است. خبر خوبی برای طرفداران میلان و آرسنال است، نه؟

لیگ قهرمانان برای شما

قطعا لیگ قهرمانان اروپا در بخش‌های مختلف بازی از جمله The Journey، آلتیمت تیم و Career Mode استفاده خواهد شد، اما بخش مجزا و مستقل خود را هم خواهد داشت. شما در این بخش می‌توانید یک لیگ قهرمانان اروپا مخصوص خودتان درست کنید و هر تیمی که خواستید را در آن شرکت بدهید. یک خبر خوب دیگر برای طرفداران آرسنال و میلانی‌ها!

سبک‌های دفاعی

حالا تسلط بیشتری بر روی سبک دفاعی تیم خود خواهد داشت. این یعنی که می‌توانید میزان جنگندگی بازیکنان خود برای توپ را در موقعیت‌های مختلف با گزینه‌های «پرس بعدِ از دست دادن توپ»، «پرس مداوم»، «عقب کشیدن»، «تعادل» و «پرس سنگین» معین کنید و نبض دفاع تیم‌تان را در دست داشته باشید.

کرنرها

گل‌زنی از روی کرنر، حالا خیلی جذاب‌تر شده است. بازیکن سرزن شما لحظاتی در هوا می‌ماند تا حس جالبی به شما بدهد. به علاوه بازیکنان شما حرکت پویاتری به سمت محوطه‌ی جریمه خواهند داشت.

عمق تاکتیکی

به ترتیبی که معین کردن میزان باز یا بسته بازی کردن تیم به یک موضوع مرسوم در بازی‌های فوتبال تبدیل شده است، حالا در فیفا ۱۹ می‌توانید تعداد بازیکنانی که در موقعیت‌های هجومی به جلو می‌فرستید را هم معین کنید.

پاس‌های کلیدی

پاس‌کاری به طور کلی در این نسخه از بازی بهبود یافته، اما آن‌چه بیشتر دستخوش تغییر شده است پاس‌های در عمق هستند. پاس‌های عمقی حالا قدرت بیشتری دارند، در واقع قدرت خیلی خیلی بیشتری دارند و از این‌که بسیاری از آن‌ها به مقصد نرسند نباید تعجب کنید چون قرار است حس واقعی‌تری داشته باشند.

لمس توپ با مغز

سیستم جدید به بازیکنان اجازه می‌دهد که تجربه‌ی بهتری از اولین کنترل توپ به دست دهند و بتوانند با قسمت‌های بیشتری از بدن خود توپ را کنترل کنند. این موضوع به شما امکان کنترل بیشتر بر روی توپ و موقعیت‌های بهتر را خواهد داد.

وانمود کردن!

نه این گزینه به خطا گرفتن از داور ربطی ندارد. موضوع وانمود کردن به آن مدلی که مهدی طارمی و نیمار خوب بلدند ربطی ندارد. موضوع این است که شما در زمان کنترل توپ در موقعیت حمله، می‌توانید وانمود کنید می‌خواهید به سمتی حرکت کنید، اما در عمل به سمت دیگر بروید! کار مدافعان در این بازی سخت‌تر شده است.

لمس توپ با مغز ۲

این ممکن است اصلا به چشم نیاید، اما پا گذاشتن در مسیر توپ و تصاحب آن با بازی فیزیکی و قدرتی کمی آسان‌تر شده است. به علاوه، یک استپ‌اور دقیق و حساب شده، می‌تواند کمی توپ را به نفع شما دچار تغییر مسیر کند و علاوه بر این‌که پویاتر به نظر می‌رسد، برای فریب دادن حریف هم کاربرد خواهد داشت.

موقعیت‌های پنجاه پنجاه

الکترونیک آرتز می‌گوید که نبردها بر سر موقعیت‌های پنجاه-پنجاه، حالا چند مدل مختلف جدید را هم شامل می‌شود و نسبت به سال گذشته بهبودهای زیادی داشته است. برنده شدن در این نبردها حالا به قابلیت‌های بازیکن و زمان واکنش بازی‌کننده بستگی بیشتری دارد.

تاکتیک‌های تایید شده

یکی از آزاردهنده‌ترین چیزها در مورد فیفا‌های قبلی این بود که زمانی که شما یکی از تاکتیک‌های مشخص شده برای تیم را در حین بازی انتخاب می‌کردید (مثلا تعویض وینگرها، تله‌ی آفساید، پرس تیمی و …) اصلا مشخص نمی‌شد که این تاکتیک فعال شده است یا خیر. یا حتا مشخص نبود که اگر فعال شده به طور دائمی به کار گرفته می‌شود یا بعد از مدتی به حالت قبلی برمی‌گردد؟

امسال اما تایید شده که اثر تغییرات تاکتیکی در جریان بازی بلافاصله مشخص خواهد بود.

فیفا ۱۹ برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، پی‌سی و نینتندو سوییچ عرضه می‌شود. این بازی همچنین برای پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ هم عرضه خواهد شد.

کانال تلگرام سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید