۲۰۰ هزار نفر از کاربران استیم از کنترلرهای NES استفاده می‌کنند!

0
424
۲۰۰ هزار نفر از کاربران استیم از کنترلرهای NES استفاده می‌کنند!

آماری که والو از تفکیک استفاده‌ی کاربران استیم از کنترلرها برای بازی منتشر کرده، گویای واقعیات زیادی است. شاید مهم‌ترین نکته در مورد این آمار استفاده‌ی بیشتر کاربران از کنترلرهای ایکس باکس ۳۶۰ باشد، اما این جذاب‌ترین نکته‌ی‌ آن نیست. کاربران استیم از کنترلرهای NES هم استفاده می‌کنند و آن هم نه به تعداد کم و انگشت شمار!

طبق آماری که والو منتشر کرده ۴۵ درصد از کاربران استیم کنترلر ایکس باکس ۳۶۰ دارند. این بیشترین میزان در میان کنترلرهای دیگر است و مایکروسافت با ۱۹ درصد استفاده از کنترلرهای ایکس باکس وان، سهم بیشتری از رقبا را به خود اختصاص داده است. ۲۷.۲ میلیون نفر از کنترلرهای ایکس باکس ۳۶۰ و ۱۱.۵ میلیون نفر از کنترلرهای ایکس باکس وان استفاده می‌کنند. آمار استفاده از کنترلرهای پلی استیشن ۴ از ایکس باکس وان بیشتر است و بر این اساس، ۱۲.۲ میلیون نفر یعنی ۲۰ درصد از کاربران استیم دوال شاک ۴ دارند. ۴.۱ میلیون نفر معادل ۷ درصد از کاربران استیم، کنترلر پلی استیشن ۳ را برای بازی انتخاب کرده‌اند.

اما نکته‌ی جالب این است که نینتندو هم به اندازه‌ی قابل توجهی در این بازار سهم دارد. کنترلر سوییچ پرو، ۴۵۸ هزار نفر استفاده کننده دارد که رقم جالب توجهی است. کنترلر گیم‌کیوب هم حتا ۱۲۹ هزار نفر استفاده کننده دارد. مهم‌تر از همه‌ی این‌ها این‌که کنترلر SNES بیشتر طرفدار دارد و ۱۹۵ هزار و ۹۱۴ نفر از آن استفاده می‌کنند.

کنترلر استیم بیش از یک میلیون و پانصد هزار استفاده کننده دارد و می‌شود سهم قابل توجهی از استفاده کنندگان کنترلرها برای بازی در استیم را به آن اختصاص داد. اگرچه در مقایسه با سهم ایکس باکس و پلی استیشن چندان موفقیت آمیز به نظر نمی‌رسد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید