۴۰ سال افسون قدرت؛ برترین برابوس‌های ۴ دهه اخیر

0
435
۴۰ سال افسون قدرت؛ برترین برابوس‌های ۴ دهه اخیر

برابوس در سال ۱۹۷۷ توسط بودو بوشمان و کلاوس برکمان در آلمان تاسیس شد. نام این شرکت برگرفته از سه حرف اول نام خانوادگی این دو دوست است که طی ۴۰ سال فعالیت روی خودروهای تیون شده مرسدس بنز، تسلا، میباخ و اسمارت قرار گرفته است. پس از ثبت شرکت، برکمان هیچ علاقه ای به تیونینگ خودروها نشان نداد و سهمِ خود را در ازای ۱۰۰ یورو به بوشمان فروخت و از شرکت جدا شد. طی هفته های گذشته و همزمان با ۴۰ سالگی این کمپانی بزرگ، بنیانگذار اصلی برابوس بودو بوشمان از دنیا رفت و به همین منظور در نوشتار زیر نگاهی به بهترین ساخته های برابوس خواهیم انداخت.

Brabus Rocket

مسلما این مدل یکی از معروف ترین ساخته های برابوس است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ با تقویت کردن پیشرانه و کیت بدنه ای که روی مرسدس CLS، قرار داد، توانست سریع ترین سدان ۴ در دنیا را تولید کند. Rocket از یک پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶.۲ لیتری مجهز به ۲ توربوشارژر استفاده می کند که توان تولید ۷۲۰ اسب بخار قدرت را داراست. بیشینه سرعت این خودرو ۳۶۲ کیلومتر بر ساعت است.

40 سال افسون قدرت

40 سال افسون قدرت


Brabus Bullit

Bullit بر اساس Mercedes-AMG C63 ساخته شد. پیشرانه استاندارد این خودرو، ۸ سیلندر به حجم ۶.۲ لیتر بود که با یک پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶.۲ لیتری مجهز به تولین توربو عوض شد. قیمت C63 AMG، ۹۰ هزار دلار بود اما این نمونه برچسبی ۴۰۰ هزار دلاری را روی خود می دید.

40 سال افسون قدرت

40 سال افسون قدرت


Brabus Mercedes-Benz Viano

زمانی که برابوس تصمیم گرفت مرسدس A کلاس را تقویت کند، متوجه شدیم برابوس تنها در زمینه تیون کردن خودروهای عضلانی و پر قدرت مهارت ندارد بلکه توانایی تقویت خودروهای کوچک و حتی MPV ها را نیز دارد.

40 سال افسون قدرت

40 سال افسون قدرت

40 سال افسون قدرت


Brabus Mclaren Mercedes SLR

مدل استاندارد این خودرو توسط مک لارن در انگلستان ساخته شد و سپس توسط مرسدس به یک پیشرانه ۸ سیلندر ۵.۸ لیتری مجهز شد. برابوس برای بهبود کششش و شتاب، روی این مدل از یک دیفرانسیل جدید استفاده کرد که قابلیت ۴۰ درصد قفل شوندگی بیشتر نسبت به نسخه استاندارد داشت. همچنین برای ارائه توان بیشتر، سیستم خنک کنندگی، میل لنگ و اگزوز اسپرت جدید روی این خودرو سوار شد که خروجی SLR به ۶۶۰ اسب بخار رسید.

40 سال افسون قدرت

40 سال افسون قدرت


Brabus SV12 S Biturbo Roadster

یکی دیگر از اعجوبه های برابوس SV12 S است که در سال ۲۰۰۶ سریع ترین خودرو کانورتیبل لقب گرفت. مانند دیگر مدل های سفارشی، برابوس تغییرات بسیاری را روی پیشرانه این خودرو انجام داده است. پیشرانه ۱۲ سیلندر این مدل با ۷۳۰ اسب بخار قدرت، ۲۱۳ واحد نیروی بیشتری را نسبت به نسخه استاندارد تولید می کند و با برداشته شدن محدودیت های الکترونیکی می تواند به سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت برسد.

40 سال افسون قدرت

40 سال افسون قدرت


Brabus Tesla Roadster

این اولین همکاری بین برابوس و تسلاست. در این همکاری خبری از تغییرات فنی نیست و برابوس صرفا ظاهر خودرو را دستخوش تغییر کرده است. برابوس برای این خودرو یک مولد صدا در نظر گرفت تا این خودرو الکتریکی که در حالت عادی هیچ صدایی از خود ایجاد نمی کند، در حین حرکت صدایی دلنشین را تولید کند.

40 سال افسون قدرت

40 سال افسون قدرت

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید