LCS چیست و چه مراحلی دارد؟

0
1567
LCS چیست و چه مراحلی دارد؟
LCS چیست و چه مراحلی دارد؟
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

LCS چیست و چه مراحلی دارد؟

LCS چیست و چه مراحلی دارد؟http://www.gnsorena.ir/

از آنجایی که بازی های حرفه ای League of Legends مدنظر است، سری مسابقات قهرمانی این بازی که به نام LCS می باشد، سناریو اصلی سازماندهی شده بازی ها است که توسط شرکت Riot برنامه ریزی و تولید می شود و تنها راه ورود به مسابقات قهرمانی بوده و جایگاه نمایش گذاشتن مهارت های بهترین های این بازی است. اما راندمان این سری مسابقات چگونه است؟

تیم ها مرتبا با یک دیگر در حال بازی هستند اما برای چه؟ این تیم ها چگونه به این مسابقات راه می یابند؟ خوشبختانه بعد از خواندن این مطلب اطلاعاتمان در مورد اینکه تیم ها چگونه از گروه بازیکنان رده Challenger در سری های Ranked به تیم های قهرمانی نهایی راه می یابند افزایش چشمگیری خواهد یافت.

اگر اولین باری است که شما مسابقات حرفه ای لیگ را طی ۱ سال اخیر مشاهده می کنید، ممکن است در یک شب چهارشنبه که مشغول بازی هستید، نتوانید بازی های قهرمان چند دوره مسابقات جهانی تیم SK Telecom 1 دنبال کنید و گیج شوید. اولین چیزی که در مورد لیگ حرفه ای باید بدانید این است که این بازی از تقسیمات متفاوتی که توان و مهارت بازیکن مربوطه را نشان می دهد که با نام عمده و پرکاربردDivision شناخته میشود و در منطقه های متعدد و جای جای دنیا قرار گرفته و جدا شده اند.

LCS چیست و چه مراحلی دارد؟

معروف ترین منطقه های مسابقات اعم از آمریکای شمالی و اروپا – LCS آمریکای شمالی و LCS اروپا می باشند.در جای جای دنیا مسابقات مشابه  LCS با قوانین مختص خودشان و تیم های معروف و پرطرفدار مختص به خود وجود دارند. به طور مثال تیم SKT جزو مسابقات LCK که عنوان مسابقات رده حرفه ای در کره جنوبی است، می باشد. این مطلب بر روی LCS آمریکای شمالی تمرکز می کند با توجه به این که روند کاری Division های دیگر نیز کاملا شبیه به این منطقه می باشد. LCS 2016

Split

اساسا دو نیمه یک فصل کامل لیگ است که در دسته های تابستان و بهار تقسیم بندی می شوند. ۱۰ تیم یک تورنومنت دودوره ای را به صورت راند رابین بازی می کنند که ۹ هفته به طول می انجامد، بدان معنی است که هر تیم با دیگری خداقل ۲ بار در طی ۱۸ بازی خود، روبرو خواهد شد. در زمان وقوع Tie(مسابقه ای که در آن یک تیم یا چند تیم اتفاق می افتد تا برنده مسابقه به مرحله بعدی صعود کند ) در Playoff، برد ها در مقابل تیم های قرار گرفته در Tie مد نظر قرار گرفته می شوند.

اگر نتایج به طورت کامل مشخص نشوند، تیم ها با هم برای تعیین نهایی، به صورت یکبار و برای همیشه با هم مسابقه می دهند. Split ها غالبا همانند مسابقات فصلی هر ورزش دیگری هستند. اگر تمام مسابقات فرعی فوتبال آمریکایی را حذف کنید، به مقدار زیادی به مسابقات بهاره و تابستانه Split سری مسابقات LCS آمریکای شمالی شباهت خواهد داشت.

LCS 2016

Playoffs

در پایان هر Split به منظورنتیجه گیری نتایج نهایی یک تورنومنت Playoff برای مشخص کردن تیم های یک نیمه از فصل برگذار می شود. ۶ تیم راه یافته با یک دیگر طی ۵ بازی به صورت Best of five با یکدیگر به روش حذف تکی بازی می کنند. ۲ تیم باقی مانده مستقیم به مسابقات نیمه نهایی راه می یابند. تیم برنده در مسابقات نهایی Playoff یک جایزه نقدی و برنده های مسابقات نهایی playoff تابستان به صورت اتوماتیک به مسابقات جهانی راه می یابند. مابقی تیم ها نیز امتیاز Championship Points دریافت می کنند

Championship Point چیست؟ سوالی خوبیست. Playoff ها در امسال تعیین شده اند. در راند دوم، جایی که دو تیم برتر به مصاف هم می روند، باقی شرکت کنندگان دوباره از لحاظ امتیاز تغذیه شده که به آن Seed گفته میشود. Seed شماره یک به جای اینکه به مصاف حریفی برود که به صورت ترتیبی با آن مواجه می شود، با تیمی که پایین ترین میزان و مقدار Seed را دارد بازی می کند.

این مسئله به دلیل اینکه باعث حذف هرگونه امید ماندگاری هر تیمی که عمدا در Seed پایین تر قرار دارد که به امید راه یافتن به فینال هستند، می شود. این مسئله شامل seed های با مقدار بالا نمی شود، که اساسا این امر باعث برد آسان تر به دلیل رهایی از رویارویی با تیم های بهتر یا همان Seed های بالا می شود.

LCS 2016

Championship Point و مسابقات جهانی ملقب به Worlds:

هر تیمی که در Split های تابستانه و یا بهاره درجایگاه اول قرار نگرفته است،واجد شرایط ورود به مسابقات Worlds راه می یابد و به صورت خودکار امتیازاتی به نام Championship Points دریافت می کند. در کل امتیازی اهمیت بیشتری دارد که که جایگاه بالاتری داشته باشد(هرچه بالاتر بهتر). این امتیاز ها در فصل قبل به عنوان یک روزنه امید برای تیم ها به منظور ادامه تلاش هایشان تا پایان فصل، معرفی شده است.

این کار امکان راه یافتن آنها به مسابقات Worlds که امکان حضور در آن را نداشتند فراهم می کند. تیم با بالاترین ChampionShip Points در LCS آمریکای شمالی، به مسابقات Worlds به عنوان دومین Seed منطقه مذکور راه می یابد. ۴ تیم باقی مانده وارد مرحله تعیین واجد شرایط منطقه ای می شوند که برنده در رده سوم قرار می گیرد. این تعیید واجد شرایط به صورت Single elimination صورت می گیرد اما پیرو سبکی به نام King of The Hill می باشد.

به این صورت که دو تیم پایین جدولی به مصاف یکدیگر می روند و برنده آنها به پایین ترین تیم باقی مانده در جدول می روند و این رویه تا زمانی که تنها یک تیم باقی مانده باشد ادامه پیدا می کند.

LCS 2016

Promotion/Relegation :

اما چه اتفاقی برای تیم هایی که به Playoff نمی رسند می افتد؟ خب، تیمی که در جایپاه هفتم قرار می گیرد، بدون هیچگونه پنالتی خاصی به دور بعدی بازی های راندرابین بر می گردد و هیچ Championship Point دریافت نمی کند. تیم هایی که در جایگاه هشتم و نهم قرار می گیرند برای بدست آوردن جایگاهی درLCS طی یک روند که عموما Relegation نام دارد به مصاف یکدیگر می روند.

LCS بالاترین رده در مدار بازی های حرفه ای محسوب می شود. اما درست در زیر این نقطه مرتقع، تیم های Challenger برای به دست آوردن شانس قرار گیری در رده های حرفه ای تورنومنت های کوچکتردر سراسر قاره با یکدیگر به مبارزه می پردارند. سری مسابقات Challenger با ۱۶ تیم انتخاب شده و واجد شرایط، به اوج خود می رسد. برنده این تورنومنت، وارد LCS شده و در جایگاه دهم و لیست LCS قرار می گیرد. فاتحان جایگاه سوم و دوم تورنومنت انتخابی Challenger به عنوان تیم های هشتم و نهم Ranked به همراه جایگاهشان در لیست LCS قرار می گیرند. این رویداد در ابتدای شروع هر Split صورت می گیرد.

این گونه از بالا و پایین ها تنها دلیلی است که باعث تازگی و دستیافتنی شدن LCS می شود.دفعه بعدی که شما به قصد بازی وارد LOL می شوید، این مسایل برایتان به صورت واضح توضیح داده شد تا بتوانید از آن چه در حال اتفاق افتادن است بهتر مطلع شوید.

اگر خواهان بدست آوردن اطلاعات بیشتری در این مورد هستید، با ما همراه باشید.

منبع : سایت گیم پلاس

LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟ LCS چیست و چه مراحلی دارد؟
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید