خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد

0
271
فروشگاه اینترنتی سورنا

خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف شده به سمت فیلترینگ رفت!PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد.

گیمرهای ایرانی با صدها مشکل داخلی و خارجی روبرو هستند؛ از قیمت سرسام آور سخت افزارها در بازار ایران گرفته تا فیلترینگ‌های داخلی و خارجی. مشکلاتی که هم از خارج و هم از داخل، کاربران و گیمرهای ایرانی را به شدت تحت فشار قرار داده و انگار هیچ کس به فکر این بخش از جهان نیست. پس از بازی COD موبایل، این بار نوبت به بازی محبوب پابجی (PUBG) و فیلتر آن رسیده است!

متأسفانه در یک روز شاهد دو خبر بسیار بد برای گیمرهای ایرانی بودیم؛ پس از آنکه در روزهای اخیر خبر عدم دسترسی گیمرهای ایرانی به بازی محبوب Call Of Duty: Mobile آغاز شده و امروز به طور گستره مورد تأیید قرار گرفت، لحظاتی پیش نیز در پی گزارش‌های کاربران و اخبار منتشر شده، متوجه حذف بازی پابجی از روی استورهای ایرانی شدیم.

خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد
خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد

 

برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که در تلاش برای ورود به بازی COD با فیلترشکن‌ها، با بن شدن ۱۰ ساله اکانت خود مواجه شده‌اند که از این رو توصیه می‌کنیم که پیش از اقدامات مشابه کمی دست نگه داشته و در انتظار اخبار تکمیلی باشید.

و اما از آن سوی داستان متوجه حذف و فیلترینگ بازی پابجی در ایران شدیم. بازی پابجی نیز به دستور کمیته فیلترینگ از استورهای ایرانی حذف شده و بدون شک می‌توان مطمئن بود که این بازی نیز به زودی در ایران فیلتر خواهد شد.

در حال حاضر کمیته فیلترینگ هیچ اطلاعیه‌ای را در این زمینه منتشر نکرده است. در نتیجه همان‌طور که گفته شد، گیمرها و کاربران ایرانی چه از خارج و چه از داخل به بدترین شکل ممکن تحت فشار هستند. آیا شما هم از گیمرهای علاقه‌مند به COD و PUBG هستید؟

خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد
خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد

بازی محبوب PUBG به دلیل اعتیاد آور بودن در کشور نپال ممنوع شد

بدون شک در سبک بتل رویال دو بازی Apex و Fortnite طرفداران بیشتری را به سمت خود جذب کرده‌اند و موفق به شکست عنوان قدیمی PUBG شده‌اند.

PUBG اولین بازی عرضه شده در سبک بتل رویال است و همچنان طرفداران خاص به خود را دارد، اما برخی از دولت‌ها معتقدند که این بازی به شدت اعتیاد آور است و آن را ممنوع کرده‌اند؛ نپال یکی از کشورهایی است که به تازگی به جمع تحریم کنندگان این بازی پیوسته است.

هندوستان یکی از کشورهایی است که انجام بازی PUBG را ممنوع کرده است و در ماه گذشته خبرهایی مبنی بر دستگیری ۱۰ دانشجو در هندوستان به جرم بازی کردن PUBG توسط پلیس این کشور منتشر شد و حال به نظر می‌رسد که تعداد کشورهای تحریم کننده این بازی رو به افزایش است.

کشور نپال به شرکت‌های ارائه دهنده سرویس اینترنت و اپراتورهای تلفن همراه دستور داده است تا سرورهای بازی PUBG را کاملاً مسدود کنند؛ همچنین به گفته روزنامه‌های محلی این کشور، مقامات نپال در حال آماده سازی نیرو‌های خود برای دستگیری گیمرهای متخلف است.

خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد
خبر بد دوم برای گیمرها: PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد

تحقیقات انجام شده توسط چند محقق نشان دادهاست که انجام بازی‌های رایانه‌ای نه تنها موجب خشونت نمی‌شود بلکه از خشونت افراد میکاهد؛ اما نپال از جمله کشورهایی است که به اعتیاد آور بودن بازی‌های رایانه‌ای اعتقاد دارد و بر افزایش خشونت توسط این بازی‌ها پا فشاری می‌کند،

در نتیجه قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای بازی‌های رایانه وضع کرده است. مقامات نپالی معتقدند که بازی PUBG موجب افزایش خشونت در بین کاربران آن می‌شود و در نتیجه حکم مسدود سازی سرورهای آن و ممنوعیت بازی را از دادگاه کشور تنهای در یک روز دریافت کرده‌اند.

مقامات نپالی در راستا این تصمیم اعلام کرده‌اند که ما این بازی را با هدف پیشگیری از مشکلات پیرامون آن ممنوع کرده‌ایم. البته دستگیر کردن گیمرها به جرم انجام یک بازی ممنوعه کار انسانی و غیر منطقی است و دولت‌ها بهتر است که به جریمه‌های نقدی سنگین بسنده کنند.

از طرفی تیم سازنده بازی PUBG برای جلوگیری از ممنوعیت نسخه موبایل این بازی در کشور چین مجبور شده است تا بر اساس قوانین چین رده سنی ویژه‌ای را برای انجام این بازی در چین در نظر بگیرد؛ البته این موضوع ممنوع نشدن این بازی را در چین تضمین نمی‌کند زیرا پیش از مقامات چینی چند بازی مجاز را به دلایل غر منطقی ممنوع کرده بودند.

PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد PUBG از استورهای ایرانی حذف و فیلتر شد
خبر بد دوم برای گیمرها خبر بد دوم برای گیمرها خبر بد دوم برای گیمرها خبر بد دوم برای گیمرها خبر بد دوم برای گیمرها 
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید