SUB-ZERO دوست داشتنی ترین شخصیت‌ MORTAL KOMBAT

0
1138
SUB-ZERO؛ دوست داشتنی ترین شخصیت‌ MORTAL KOMBAT را بیشتر بشناسید!
SUB-ZERO؛ دوست داشتنی ترین شخصیت‌ MORTAL KOMBAT را بیشتر بشناسید!
Sub-Zero از جمله بهترین و دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌های سری بازی‌های Mortal Kombat است.

اگر از آن‌هایی که تجربه بازی سری‌های Mortal Kombat را داشته باشید بدون شک Sub-Zero یکی از آن شخصیت‌هایی بوده که دوست داشتید در قالب آن مبارزه کنید.

اما آیا می‌دانید این شخصیت چه زندگینامه ای دارد؟!

Sub-Zero جزو بهترین و دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌های سری بازی‌های Mortal Kombat محسوب می شود که توانایی‌های بسیاری در مبارزه همانند کنترل یخ را دارد.

در واقع دو تجسم از Sub-Zero وجود دارد

که برادر یکدیگرند؛ برادر بزرگ‌تر بی-هان و برادر کوچک‌تر کوای لیانگ نام دارد که هر دوی آن‌ها جنگجویانی آبی پوش بوده‌اند  و در زمان‌های مختلف از نام مستعار «ساب-زیرو» استفاده کرده‌اند و از طرفی نیز هر دوی آن‌ها به لین کوئی خدمت کرده‌اند.

آن‌ها از ریشه‌ی Cryomancer ها، نژادی در قلمروی Outworld هستند که توانایی تولید و کنترل یخ را دارند. با این حال، آن‌ها در Earthrealm به دنیا آمده‌اند و تنها ساب-زیروی جوان‌تر از میراث خود اطلاع پیدا کرده است.

لیانگ یک جای زخم روی چشم راستش دارد که این زخم را در میان رویداد‌های مورتال کمت ۳ دریافت کرد؛ در تایم‌لاین جدید این جای زخم توسط کانو روی صورت او به یادگار گذاشته شد، اما با این حال، همانطور که در عنوان Deception مشاهده شد، این جای زخم از بین رفته است، موضوعی که ممکن است به خاطر نیروی مدالیون اژد‌ها رخ داده باشد.

اخبار,اخبارتکنولوژی,Mortal Kombat
SUB-ZERO

در بیوگرافی آن‌ها، هر دو برادران ساب-زیرو از یک پدر Cryomancer و یک مادر انسان متولد شده‌اند و پدر آن‌ها یک عامل سری برای لین کوئی در ایالات متحده بوده است. لیانگ با یک زن آمریکایی ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد.

پدر برخلاف میل مادر، پسران را به همراه خود به چین بازگرداند، و این دو برادر به عنوان قاتلان لین کوئی تربیت شدند.

پس از گذشت مدت زمانی تقریبا طولانی، این دو برادر فنون رزمی مختلفی را آموختند و در کنار آن روش‌هایی برای استفاده از قدرت یخی خود در مبارزات یاد گرفتند و مدتی پس از این که تشخیص داده شد هر دو آماده‌ی مبارزه هستند، لقبی دریافت کرده و در ابتدا برادر بزرگ‌تر بی هان با لقب ساب زیرو وارد مسابقات مرگ شد.

کوای لیانگ نیز به عنوان برادر کوچک‌تر مدتی بعد با لقب Tundra شناخته شد و این دو برادر در کنار هم شروع به نشان دادن مهارت‌های خود کردند. ویژگی‌های مختلف آن‌ها تا حدودی شبیه به یکدیگر بود، آن دو همیشه سرد و خشک بوده و بدون هیچ گونه دوستی و یا صمیمیت خاصی بر روی قابلیت‌های خود تمرکز کرده و به مبارزه با حریفان می‌پرداختند.

با این حال با گذشت زمان تجربه‌های بیشتری در مسابقات مرگ کسب کرده و یاد گرفتد یک مبارزه باید روحیه‌ی جوانمردی داشته باشد تا بتواند به عنوان یک جنگجوی واقعی شناخته شود. همین امر بود که سبب شد آن‌ها کمی تغییر کنند و علاوه بر تمرکز بر روی مبارزات، به دوستی و احساس برادری به هم رزمان خود مسابقات را ادامه دهند.

بد نیست بدانید که؛ در طول تورنومنت اول، به رغم تلاش‌های raiden برای تغییر نظر اسکورپیون، اما بی-هان (ساب-زیروی بزرگ) توسط اسکورپیون کشته شد.

قبل از حوادث تورنومنت اول، برادر کوچکتر بی-هان یعنی کوای لیانگ با عنوان توندرا شناخته می‌شد. در طول تورنمنت دوم، تندرا با گذاشتن نام ساب-زیرو بر خود تصمیم گرفت تا انتقام مرگ برادرش را بگیرد.

در مقطعی Sub-Zero به همراه اسموک در حال جمع آوری اطلاعات در مورد ناپدید شدن بی-هان دیده شدند و آن دو در مقطعی از هم جدا شدند و ساب-زیرو در هنگام بررسی محلی با سایرکس روبرو شد، کسی که بالاخره طی فرآیندی به یک سایبورگ تبدیل شده بود و این موضوع باعث وحشت ساب-زیرو شد.
Sub-Zero
سایرکس از ساب-زیرو خواست تا با او بیاید تا او نیز به یک سایبورگ تبدیل شود، اما ساب-زیرو مخالفت کرد و آن‌ها با یکدیگر مبارزه کردند، مبارزه‌ای که با پیروزی ساب-زیرو همراه شد.

 

اخبار,اخبارتکنولوژی,Mortal Kombat
SUB-ZERO

به این ترتیب Sub-Zero برای مبارزه با اسکورپیون به کولوسئوم رفت. او ابتدا با رپتایل مبارزه کرد و پس از شکست او، طی نبردی با اسکوریپون موفق به شکست این نینجای زردپوش شد. با این حال زمانی که او قصد کشتن اسکورپیون را داشت، سایبورگ‌های لین کوئی به رهبری سایرکس و سکتور در محل حضور یافتند و او را دستگیر کردند.

سایبورگ‌ها برای بردن ساب-زیرو به شائو کان قول وفاداری دادند و شائوکان نیز با برده شدن ساب-زیرو موافقت کرد.

Sub-Zero حالا به عنوان یک سایبورگ در زمان حمله به ارث‌رلم مشاهده شد. او به کابال حمله کرد، اما شکست خورد. او با پیشنهاد اسموک به دیدار جکس رفت تا پروتکول‌های CPU او خارج شوند و او دوباره آزادی اراده‌ی خود را به دست آورد.

پس از آن او به جنگجویان ارث‌رلم پیوست و به جاسوسی علیه اوت‌ورلد اقدام کرد. در مقطعی سکتور به تغییر در برنامه‌نویسی ساب-زیرو پی برد و در نتیجه ساب-زیرو مجبور به مبارزه با او شد که در این نبرد نیز پیروز شد.

اخبار,اخبارتکنولوژی,Mortal Kombat
SUB-ZERO

پس از آن Sub-Zero در قبرستان با کوان چی و نوب سایبات روبرو شد، جایی که کوان چی به واسطه‌ی طلسمی قصد ایجاد یک نیروی فراطبیعی را داشت. ساب-زیرو در هنگام رویارویی با نوب متوجه شد که او همان برادر بزرگ‌ترش است.

نوب سایبات که دیگر خود از این خانواده نمی‌دانست با ساب-زیرو درگیر شد، اما ساب-زیرو بر او غلبه کرد و بر نا برادری خودشان مهر تائید گذاشت. پس از آن در مقطعی سیندل در مقابل جنگجویان ارث‌رلم ظاهر شد و تمام آن‌ها از جمله ساب-زیرو را کشت. ساب-زیرو بعدا توسط کوان چی احیا شد تا در خدمت ندررلمباشد.

Sub-Zero بازی‌های Mortal Kombat

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید