دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 برای کامپیوتر

0
651
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن3 RPCS3
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن3 RPCS3
فروشگاه اینترنتی سورنا
فروشگاه اینترنتی سورنا

دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 برای کامپیوتر + آموزش شبیه ساز پلی استیشن ۳ برای کامپیوتر

RPCS3 ۰.۰.۱۸-۱۲۷۳۴ Alpha نام یک امولاتور جدید و رایگان برای گیمرهای کامپیوتر است که با استفاده از آن، پلیر می‌تواند بازی‌های پلی استیشن ۳ را بر روی سیستم خود به اجرا درآورد. با این امولاتور قدرتمند، شما می‌توانید تمامی بازی‌های مورد علاقه خود در کنسول سونی پلی استیشن ۳ را به اجرا درآورید.

همواره یکی از موضوعاتی که گیمرها با آن مواجه بوده‌اند، عناوین اختصاصی کنسول‌های بازی بوده و این مسئله گاها برای طرفداران برخی عناوین بسیار سخت و پیچیده می‌شود. اگر شما هم از دوست‌داران عناوین انحاصری سونی برای کنسول پلی استیشن ۳ هستید، با این نرم افزار می‌توانید این محدودیت را از بین ببرید و در واقع بدون نیاز به تهیه این کنسول بازی، بازی‌های دلخواه خود را در کامپیوتر اجرا کنید.

برای اجرا کردن بازی‌های گرافیکی کنسول پلی استیشن ۳، شما به یک سیستم کامپیوتری با سخت افزار مطلوب نیاز دارید. در این صورت، شما می‌توانید با استفاده از این شبیه‌ساز رایگان و متن باز، تقریبا تمامی عناوین بازی‌های PS3 را در کامپیوتر اجرا کنید. تفاوت این امولاتور با دیگر ابزارهایی که پیش‌تر برای کنسول‌هایی نظیر پلی استیشن ۱ یا ۲ دیده‌اید، در این است که برای پیکربندی این نرم افزار، باید فرآیندی کمی پیچیده‌تر را طی کنید.

در واقع این برنامه، برای اجرا کردن بازی‌ها، نیاز دارد که سیستم نرم افزاری مخصوص پلی استیشن ۳ را دریافت و سیستم شما را به محیط آن شبیه‌سازی کند که لازمه این کار، کمی دقت و صرف زمان برای پیکربندی نرم افزار جهت اجرای تمامی بازی‌های پلی استیشن ۳ است. هم اکنون می توانید نرم افزار RPCS3 را با لینک مستقیم و به صورت رایگان از سایت یاس دانلود دریافت نمایید.

دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن3 RPCS3
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3

ویژگی های نرم افزار RPCS3 :

– امکان شبیه‌سازی و اجرای عناوین پلی استیشن ۳ در کامپیوتر

– دارا بودن قدرت بالا در شبیه‌سازی محیط کنسول پلی استیشن ۳ در ویندوز

– توسعه بهینه‌ به زبان ++C و ابلیت اجرای بازی‌ها در ویندوز و لینوکس

– دارا بودن مستندات جامع برای پیکربندی سیستم جهت اجرای بهینه بازی‌ها در کامپیوتر

دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن3 RPCS3
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3

داقل سیستم موردنیاز نرم افزار RPCS3 0.0.18-12734 Alpha :

Any x64 CPU – CPUs without AVX2 and with less than 4 cores and 8 threads are expected to run very badly overall
GPU – OpenGL 4.3 compatible or newer
۴ GB of RAM or more
Storage – ۵۱۲ MB for base emulator data, 5 GB for virtual console dev_hdd1 cache, 128 MB for emulator cache and console user data per installed game

دانلود نرم افزار RPCS3 ۰.۰.۱۸-۱۲۷۳۴ Alpha برای کامپیوتر

دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن ۳ RPCS3 0.0.18-12734 Alpha برای کامپیوتر

 


تمام بازی‌های پلی استیشن ۳ را به راحتی در PC اجرا کنید

پلی اسیتیشن "تمام بازی‌های پلی استیشن 3 را به راحتی در PC اجرا کنید"
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3

در این مقاله درباره‌ی نرم‌افزار RPCS3، موفق‌ترین شبیه‌ساز بازی‌های پلی استیشن ۳ در PC، صحبت می‌کنیم و نحوه‌ی استفاده از آن را به شما آموزش می‌دهیم.

اخیرا مشخص شد که پروژه‌ی طولانی ساخت شبیه‌ساز پلی اسیتشن ۳، تحت نام پروژه‌ی RPCS3، موفق شده است تمام بازی‌های منتشر شده در تاریخ این کنسول را به صورت موفقیت‌آمیز در رایانه‌ای شخصی به صورت شبیه‌ساز اجرا کند.

 "تمام بازی‌های پلی استیشن 3 را به راحتی در PC اجرا کنید"
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3
سازندگان شبیه‌ساز RPCS3 سال‌هاست که روی آن کار می‌کنند و هر ماه به‌روزرسانی جدیدی برای آن منتشر می‌کنند با وجود این که دو شبیه‌ساز دیگر نیز برای پلی استیشن ۳ با نام‌های Nucleus Short Waves و PS3F وجود دارند هیچکدام به اندازه‌ی RPCS3 موفق عمل نکرده‌اند

نیاز نیست طرفدار دو آتشه‌ی سونی یا پلی استیشن ۳ باشید تا بتوانید از بازی‌های اختصاصی این پلتفرم لذت ببرید؛ مخصوصا با وجود انحصاری‌های موفق و پرطرفداری مثل The Last of Us و God of War 3 که با وجود گذشت چندین سال، حتی با وجود استراتژی جدید شرکت سونی برای انتشار عناوین کهنه‌ی خود برای رایانه‌های شخصی، هنوز هم برای پلتفرم‌های دیگر منتشر نشده‌اند. اکنون بهترین زمان برای اجرای شبیه‌ساز RPCS3 روی کامپیوترتان است.

شبیه‌ساز پلی استیشن ۳ چیست؟

پلی استیشن  "تمام بازی‌های پلی استیشن 3 را به راحتی در PC اجرا کنید"
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3
شما می‌توانید شبیه‌ساز RPCS4 را از <a href=httpsrpcs3net target= blank rel=noreferrer noopener>وبسایت رسمی آن<a> دانلود کنید

درست مثل موتور‌های شبیه‌ساز اندروید، شبیه‌ساز RPCS3 به کاربران رایانه‌های شخصی اجازه‌ می‌دهد که بازی‌های پلی استیشن ۳ را روی سیستم عامل خود اجرا کنند.

چه بازی‌هایی در RPCS3 در دسترس است؟

هم اکنون بیش از ۳۰۰۰ بازی در این شبیه‌ساز قابل اجرا هستند که نشان دهنده‌ی جدیت این تیم و تلاش چندین ساله‌ی آن در گسترش لیست بازی‌ها است. البته، قابل اجرا بودن یک بازی حتما به معنای اجرای بی‌نقص نیست، بلکه فقط تضمین می‌کند بازی ذکر شده کرش نکرده و اجرا می‌شود.

برای آن که مطمئن شوید بازی مورد نظرتان در این شبیه‌ساز بدون مشکل اجرا می‌شود، بهتر است نام آن را در این لیست چک کنید.

در حال حاضر بازی‌های فهرست مذکور در چهار حالت قرار دارند:

  • گروه Playable: بازی‌هایی که از اول تا آخر قابل اجرا هستند و می‌توانید بدون مشکل آن‌ها را به اتمام برسانید. (۲۰۵۴ بازی، ۶۳/۵۳% کل بازی‌ها)
  • گروه InGame: بازی‌هایی که نمی‌توان آن‌ها را به پایان رساند و گلیچ‌های بدی دارند. (۹۸۷ بازی، ۳۰/۵۳% کل بازی‌ها)
  • گروه Intro: بازی‌های این گروه فقط وارد منو می‌شوند و وارد محیط بازی نمی‌شوند. (۱۸۶ بازی، ۵/۷۵% کل بازی‌ها)
  • گروه Loadable: بازی‌هایی که به صورت یک صفحه‌ی سیاه اجرا می‌شوند. (۶ بازی، ۰/۱۹% کل بازی‌ها)
  • گروه Nothing: بازی‌هایی که اصلا قابل پردازش نیستند. (۰ بازی، ۰% کل بازی‌ها)

پلی استیشن "تمام بازی‌های پلی استیشن 3 را به راحتی در PC اجرا کنید"
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3
در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ بازی در طبقه‌بندی Playable قرار می‌گیرند تعداد عناوین این دسته هر روز افزایش می‌یابند پس اگر عنوان مورد علاقه شما هنوز در این لیست قرار ندارد نگران نباشید احتمالا به زودی به این لیست اضافه شود

چگونه‌ بازی‌ها را در RPCS3 نصب و اجرا کنیم؟

جدا از رایگان بودن این نرم‌افزار، کار با RPCS3 خیلی راحت‌تر از چیزی است که به ذهنتان خطور می‌کند. پس از دانلود و نصب این نرم‌افزار، می‌توانید فایل بازی‌های مورد علاقه خود را دانلود و به شبیه‌ساز معرفی کنید. پس از اعمال تنظیماتی که در ویدیوی زیر خواهید دید، می‌توانید بازی‌ مورد نظر را بدون مشکل اجرا کنید و از آن لذت ببرید.

ویدیوی آموزش قدم به قدم نصب و اجرای بازی‌های پلی استیشن ۳ در شبیه‌ساز RPCS3 با زیرنویس اختصاصی

سیستم مورد نیاز برای اجرای این شبیه‌ساز چیست؟

با وجود این که این شبیه‌ساز فقط بازی‌های پلی استیشن ۳ را اجرا می‌کند، می‌تواند رزولوشن آن‌ها را متناسب با قدرت سیستمتان ارتقا دهد؛ پس هر چه سیستم شما قوی‌تر باشد کیفیت بازی هم بالاتر می‌رود.

پلی اسیتشن "تمام بازی‌های پلی استیشن 3 را به راحتی در PC اجرا کنید"
نکته‌ی جالب درباره‌ی شبیه‌ساز RPCS3 این است که با کیبورد و همه‌ی کنترلر‌های پلی استیشن و ایکس باکس سازگار است

حداقل سیستم مورد نیاز (اجرای بازی‌ها بدون بالابردن ابعاد)

پردازنده‌ی مرکزی: همه‌ی پردازنده‌های ۶۴ بیت (x64)

کارت گرافیک: AMD Evergreen architecture, HD 5000 series or newer یا NVIDIA Fermi architecture, GTX 400 series or newer

حافظه‌ی رم (RAM): ۴GB

محل ذخیره: ۶GB + حجم بازی‌های نصب شده

حداکثر سیستم مورد نیاز (اجرای بازی‌ها همراه در رزولوشن ۱۰۸۰ یا بالاتر)

پردازنده‌ی مرکزی: AMD Zen 2 architecture or newer یا Intel Skylake architecture or newer

کارت گرافیک: AMD Polaris architecture, RX 400 series or newer یا NVIDIA Maxwell architecture, GTX 900 series or newer

حافظه‌ی رم (RAM): ۸GB

محل ذخیره: ۶GB + حجم بازی‌های نصب شده


امیدوارم از این مقاله‌ نهایت استفاده را برده باشید و بتوانید با استفاده از مطالبی که در اختیارتان قرار گرفت عناوین مورد علاقه‌ی پلی استیشن ۳ را در سیستم خود بازی کنید.


RPCS3؛ بهترین شبیه‌ساز کنسول پلی استیشن ۳ برای کامپیوتر

چند سالی می‌شود که کاربران از شبیه‌ساز RPCS3 برای اجرای عناوین کنسول «پلی استیشن ۳» (PlayStation 3) روی کامپیوتر شخصی (PC) استفاده می‌کنند. کاربران معتقد هستند RPCS3 بهترین شبیه‌ساز این کنسول روی کامپیوتر شخصی است. ما در ادامه نکات مثبت و منفی شبیه‌ساز مذکور را بررسی خواهیم کرد.

کنسول PS3 به عنوان یکی از قدرتمندترین کنسول‌های تاریخ صنعت گیمینگ محسوب می‌شود. این کنسول بازی‌های جذاب زیادی را به بازیکنان معرفی کرد و به عنوان پایه‌گذار تولید بازی‌های HD و ۳D نزد کارشناسان شناخته می‌شود. برخی از توسعه‌دهندگان در این سال‌ها تلاش کردند از طریقی بازی‌های انحصاری کنسول PS3 را روی PC اجرا کنند. امکان اجرای بازی‌های PS3 روی PC وجود دارد اما همچنان برای اجرای بی‌نقص به آن مرحله قابل قبول نرسیده‌اند.

شبیه‌ساز RPCS3 چند سالی است که توسط کاربران مورد استقبال قرار گرفته است. این شبیه‌ساز برای پلتفرم‌های «پی‌سی» (PC) و «مک» (Mac) قابل دانلود است. این شبیه‌ساز اخیراً موفق شده برخی از عناوین مشهور این کنسول را روی PC اجرا کند. البته همچنان مشکلاتی از جمله افت فریم، لگ و فریز در طول انجام بازی‌ها دیده می‌شود.

گفتنی است کاربران تاکنون تلاش کرده‌اند عناوینی مانند God of War Ascension و Red Dead Redemption را از طریق شبیه‌ساز RPCS3 روی PC اجرا کنند. البته آن‌ها هنوز موفق به اجرای بدون مشکل بازی تحسین‌برانگیز The Last of Us نشده‌اند.

شبیه ساز RPCS3 روی PC
دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3

نکات مثبت و منفی شبیه‌ساز RPCS3 روی پلتفرم PC

شبیه‌ساز RPCS3 نکات مثبتی را در خود به همراه دارد. همان‌طور که در بالا اشاره شد، این شبیه‌ساز موفق شده طیف گسترده‌ای از عناوین جذاب نسل هفتم را روی کامپیوتر شخصی (PC) اجرا کند. این شبیه‌ساز به مانند شبیه‌ساز کنسول PlayStation 2 (PCSX2) از گزینه‌های سیو دستی، تنظیمات کنترلر، رزولوشن و صفحه نمایش نیز برخوردار است.

شایان ذکر است شبیه‌ساز مذکور به صورت منبع‌باز (Open-Source) طراحی شده و به صورت رایگان هم قابل دریافت خواهد بود. شرکت «پاترئون» (Pateron) در تلاش است به‌روزرسانی‌های جدیدی برای بهبود شبیه‌ساز RPCS3 منتشر کند.

بزرگ‌ترین نکته ضعف این شبیه‌ساز، نصب دشوار آن برای کاربران تازه‌کار است. ما حتما پیشنهاد می‌دهیم که کاربران برای استفاده اولیه از شبیه‌ساز RPCS3 به سامانه RPC3.net مراجعه نمایند. اکثر کاربران از برنامه رابط کاربری RetroArch برای اجرای بازی‌های قدیمی کنسول‌ها استفاده می‌کنند. متاسفانه این برنامه هنوز هسته اجرایی بازی‌های PlayStation 3 را در قفسه Liberto خود ندارد. لازم به ذکر است کاربران حتما باید از سیستم کامپیوتر قدرتمند برای اجرای کامل و بی‌نقص بازی‌های PlayStation 3 برخوردار باشند.

شرکت Pateron معتقد است دارندگان PC حداقل باید یک پردازنده شش هسته‌ای یا هشت هسته‌ای، یک پردازنده گرافیکی مدل RTX400 یا GTX900 و حافظه رم ۸ گیگابایتی مجهز باشند.

شرکت Pateron فهرست بازی‌های قابل اجرای کنسول PlayStation 3 روی شبیه‌ساز RPCS3 را منتشر کرده است. براساس فهرست منتشر شده، ۶۷ درصد از بازی‌های این کنسول توانایی اجرا روی PC را دارند. این فهرست در وضعیت به‌روزرسانی قرار دارد.

نظر شما چیست؟ آیا RPCS3 بهترین شبیه‌ساز PS3 روی رایانه شخصی محسوب می‌شود؟ لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3 دانلود نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن۳ RPCS3
فروشگاه اینترنتی سورنا

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید