چه نوع SSD برای پلی‌استیشن ۵ تهیه کنیم؟ + توضیحات کامل

0
407

(SSD برای پلی‌استیشن ۵) با توجه به رویکرد مایکروسافت و ارائه‌ی یک SSD) SSD برای پلی‌استیشن ۵) اضافه شونده‌ی اختصاصی برای کنسول‌های نسل بعد خودش، احتمالاً خیلی از طرفداران به این فکر کرده‌اند که رویکرد سونی چگونه خواهد بود و در صورت نیاز به ارتقاء حافظه‌ی داخلی PS5، چاره چیست؟ خب در ادامه با ما همراه باشید تا به این موضوع بپردازیم.

SSD برای پلی‌استیشن 5
SSD برای پلی‌استیشن ۵

به‌روزرسانی: سونی به تازگی اعلام کرد که کنسول‌های PS5 در هنگام عرضه از هیچ SSD اضافه‌شونده‌ایپشتیبانی نمی‌کنند و همچنین اینکه قابلیت کپی کردن دیتای بازی‌های PS5 بر روی هارد اکسترنال را نخواهید داشت.

خوشبختانه سونی از همان ابتدا اعلام کرد که کاربران می‌توانند حافظه‌ی ۸۲۵ گیگابایتی دستگاه را ارتقاء دهند.

این کار به سادگی و آزادی عمل فراوان ممکن شده است، یعنی با تهیه‌ی یک SSD از نوع NVMe.البته با توجه به ساختار ویژه و منحصر به فرد PS5 این مدل‌ها باید از قبل توسط سونی تأیید شده باشند. ( SSD برای پلی‌استیشن ۵)

تمام SSD درایوهای هماهنگ با پلی‌استیشن ۵

SSD برای پلی‌استیشن 5
SSD برای پلی‌استیشن ۵

در زمان نوشتن این مقاله سونی هنوز لیست مورد تأیید خودش را ارائه نداده است. این احتمالوجود دارد که سونی برای ارائه‌ی کیفیت مطلوب و مناسب (با توجه به ساختار عجیب SSD پلی‌استیشن ۵ و سرعت خارق‌العاده‌ی آن) با یکی از تولید کنندگان بزرگ حافظه یعنی وسترندیجیتال و سیگیت همکاری کند.

در حقیقت با این‌که غول ژاپنی هنوز صحبتی در این‌باره نکرده است، اما شرکت پر سابقه‌ی وسترن دیجیتال مدل‌های جدید SSD خودش را به عنوان مدل‌های هماهنگ با PS5 تبلیغ می‌کند.

به عبارت دقیق‌تر مدل‌های SN850 PCIe Gen 4 M.2 NVMe SSD به عنوان مدل‌های مناسب PS5 توسط وسترن دیجیتال معرفی و تبلیغ شده‌اند.

ما هم‌اکنون خرید این مدل‌ها را پیشنهاد نمی‌دهیم و توصیه‌ی ما منتظر ماندنبرای اعلام رسمی توسط سونی می‌باشد. به محض تأیید رسمی توسط سونی این مطلب به‌روزرسانی خواهد شد.SSD برای پلی‌استیشن ۵ احتمالاً به این فکر می‌کنید که چرا سونی مدل‌های مناسب PS5 را معرفی نکرده است؟ پاسخ ساده است،

تفاوت پلی استیشن 5 دیجیتال با نسخه استاندارد PS5
تفاوت پلی استیشن ۵ دیجیتال با نسخه استاندارد PS5

زیرا مدل‌های موجود در بازار توانایی ارائه‌ی کیفیت و سرعت مورد نیاز PS5 نمی‌باشند. SSDداخلی PS5سرعت خیره‌کننده‌ی ۵.۵GB/s~ را ارائه می‌دهد در صورتی که مدل‌های غالب بازار در بهترین حالت خودشان ۳.۵GB/s~ را ارائه می‌دهند.

البته مدل‌های جدید PCIe 4.0 NVMe که به تازگی در حال فراگیر شدن هستند توانایی ارائه‌ی ۷.0GB/s~ را خواهند داشت، اما مشکل این درایوها قیمت بسیار بالای آن‌ها می‌باشد. بدون شک به مرور زمان قیمت‌ها کاهش پیدا خواهند کرد اما انتظار تهیه‌ی مدل ۲ ترابایتی با قیمت مناسب را نداشته باشید.
توصیه‌ی ما در حال حاضر صبر کردن است، اجازه دهید خود سونی مدل‌های مناسب برای کنسول فوق سریعش را معرفی کند.

SSD برای پلی‌استیشن ۵

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید